вторник, сентября 01, 2015

Людина, яка створила Тарзана

  1 вересня 2015 р. виконується 140 років від дня народження відомого американського письменника Едгара Райса Берроуза, який отримав велику популярність завдяки серії книг про Тарзана. Він дуже вплинув на розвиток жанрів наукової фантастики та фентезі у XX столітті. Значна частина фантастики 20-30-х років була написана як пряме наслідування книгам Берроуза.

  Перу письменника належать 26 романів про Тарзана, 11 творів - з марсіанського циклу та безліч інших книг, серед яких є вестерни, історичні романи про кам’яне століття, середньовіччя та інші. Загалом, Берроуз написав 91 книгу, безліч оповідань і статей. Різні твори цього плодовитого письменника відносять читача на американський Далекий Захід,  в первісні джунглі Африки,  роблять свідком романтичних пригод на Місяці та інших планетах.
  Цікавий факт - свого героя Тарзана, що протягом майже століття залишається чи не найпопулярнішим у світі літературно-кінематографічним персонажем, Берроуз придумав після відвідування африканського павільйону на всесвітній виставці у Чикаго. Саме там письменник побачив виступ німецького культуриста, який й послужив прообразом героя. Роман «Тарзан, годованець мавп» став першим з серії популярних пригодницьких романів про юнака, вихованому приматами. Щоправда, в Африці автор  жодного разу  не був і помилково населив її тиграми, що там ніколи не водилися. Проте на гонорари від продажу книг письменник зміг купити собі ранчо в Каліфорнії, що назвав «Тарзанія».
  Книги  Берроуза перекладені  багатьма мовами світу, включаючи систему Брайля для сліпих. Загальна кількість його книг, виданих в усьому світі, обчислюється сотнями мільйонів. Якщо до цього додати створені за мотивами його творів газетні та журнальні комікси, радіопостановки, кіно- і телефільми, то можна сказати, що  ім'я письменника відоме  мільярдам людей.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий