суббота, сентября 05, 2015

Перечитуючи книги Купріна

  7 вересня 2015 р. виповнюється 145 років від дня народження великого російського письменника Олександра Івановича Купріна. Він був свідком епохи на межі ХІХ-ХХ століть з її численними громадськими потрясіннями і катаклізмами. Довгі роки жив в еміграції, далеко від Батьківщини. Твори Купріна - з тих, що неодмінно потрібно прочитати в юності, «бо вони - свого роду енциклопедія здорових, морально бездоганних людських бажань і почуттів», - так говорили про них сучасники письменника.
  За майже 50 років творчості Купрін створив понад 900 творів, що є гордістю російської літератури початку ХХ століття. Його повісті й оповідання користувалися величезною популярністю, різні видавництва наперебій пропонували вигідні  умови для їх видання. Розгадка чарівності і довговічності прози письменника - в пристрасній любові до життя, якою дихають сторінки його книг. Пропонуємо згадати найвідоміші з них.


  «Поєдинок» - найзначніший твір у творчості письменника. У повісті описується історія конфлікту молодого підпоручика Ромашова зі старшим офіцером, що розвивається на тлі зіткнення романтичного світогляду інтелігентного юнака з усталеним  світом глухого піхотного полку з його провінційними вдачами, муштрою і вульгарністю офіцерського суспільства.

  «Олеся». За визнанням автора - це одне з найулюбленіших його творів. Головна тема - трагічна любов міського пана і молодої дівчини, яка володіє незвичайними здібностями. Образ чарівної чаклунки Олесі, яка виросла в диких і прекрасних лісах, став синонімом свободи, щирості і краси для багатьох поколінь шанувальників творчості письменника.

  «Гранатовий браслет» - одна з кращих повістей про кохання у світовій літературі. В основі сюжету була покладена реальна історія, що автор наповнив сумною поезією, розкриваючи моральну чистоту великого почуття.

  «Молох». Ця яскрава розповідь про нікчемність людини перед залізною хваткою прогресу, про зіткнення совісті і капіталу як на рівні одного життя, так і на рівні всього народу. Особливістю цієї книги є те, що всі події, починаючи від описів капіталістичних відносин і протесту робітників, передані через сприйняття інтелігентної, ранимої і чуйної людини.

  «Яма» - останний великий твір письменника. Секрет незмінності читацького інтересу до цієї повісті полягає не тільки в описі життєвих історій занепалих жінок, а й  в глибокій тузі автора по чистоті любовних відносин.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий