среда, сентября 23, 2015

Слідами героїв Жуля Верна

  Для чого ми читаємо книги? Для розваги, для розширення      кругозору ... Хтось черпає в книгах цікаві ідеї і втілює їх у життя, що стає більш насиченим, повним пригод і дивних подій. Саме так сталося свого часу із американською журналісткою Неллі Блай (справжнє ім'я - Елізабет Кокрейн). Начитавшись книг знаменитого французького письменника-фантаста Жуля Верна,  вона вирішила здійснити кругосвітню подорож  і навіть побити рекорд Філеаса Фогга - головного героя книги «Навколо світу за 80 днів».

  Дівчина поділилася своєю ідеєю з видавцем Джозефом Пулітцером, який вважав це відмінним рекламним трюком. Початок подорожі 22-річної журналістки був призначений на 14 листопада 1889 р. Для всього  англомовного світу звістка про це  стала сенсацією. Неллі Блай дійсно вдалося пройтися слідами Філеаса Фогга і обігнути Землю. Але не за 80 днів, як це зробили герої Жуля Верна, а за 72 дні, 6 годин, 10 хвилин і 11 секунд. Для цього вона використовувала звичайні засоби зв'язку і види транспорту. Тільки один раз дівчина трохи змінила свій маршрут для того, щоб зустрітися з самим Жулем Верном.
  25 січня 1890 р. Неллі Блай прибула до  редакції своєї газети «Нью-Йорк уорлд». Там й було офіційно зафіксовано закінчення кругосвітньої подорожі. Треба сказати, Жуль Верн нітрохи не засмутився, що його герой виявився обставленим американською журналісткою. Швидше, він був захоплений мужністю дівчини. По закінченні мандрівки він надіслав телеграму до редакції газети з наступним текстом: «Я анітрохи не сумнівався в успіху Неллі Блай. Вона показала свою завзятість. Ура на її честь! Жуль Верн».
  Неллі Блай стала ще більш популярною, її ім'я досі пов'язано з головними героями книги відомого письменника.
  Ось які вдалі і сміливі ідеї можуть з'явитися під час читання гарної книги!


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий