среда, июля 10, 2013

Читання - ліки від стресу


Гарна книга допоможе подолати стрес. Фахівці з Оксфорда (Великобританія) з'ясували, що читання є кращим способом позбутися від стресового стану. У результаті численних досліджень вчені дійшли  висновку, що саме читання надає найшвидший ефект на організм, випереджаючи дію легкої прогулянки, прослуховування улюбленої музики, чаювання або прийому алкогольних напоїв.
Добровольцям, які взяли участь у науковому експерименту, довелося виконувати різні вправи, здатні викликати у них стрес. А ось методи релаксації учасники  вибирали самі.
Як показало магнітно-резонансне дослідження, в головному мозку людей, які читали книги, починали активізуватися ділянки, відповідальні за сприйняття. Причому практично так само, як якщо б це відбувалося з ними в реальності. Під час комп'ютерних ігор або перегляду телевізора подібного ефекту фахівці не спостерігали.
Прослуховування музичних композицій заспокоювало у 61% випадків. Вживання чаю або кави знижувало стрес у 54% учасників, а прогулянка - у 42%. При читанні рівень стресу піддослідних знижувався в середньому на 68%, через шість хвилин розслаблялися м'язи і стабілізувалося серцебиття.
Експерти також відзначили, що вибір літературного жанру ніяк не впливає на ефективність читання. Все, що необхідно для подолання наслідків пережитого стресу, це зрозуміти сюжет оповідання і повністю у нього зануритися.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий