суббота, июля 27, 2013

Верблюжа бібліотека


Місцеві жителі північного сходу Кенії (Африка) - кочівники, які переходять з місця на місце слідом за своїми стадами - ніколи в житті не побачили б книги, якби не унікальний проект державної бібліотеки - верблюжа бібліотека.
Щотижня в обумовлених місцях з кочівниками зустрічається караван верблюдів, навантажений книгами. Бібліотекарі розкладають свій фонд під деревами на сплетених з трави циновках, і все плем'я збирається навколо верблюдів, вибираючи читання до наступного візиту бібліотеки. І діти, і дорослі з однаковим захватом читають як белетристику, так і підручники.
Вчителі тих небагатьох шкіл, що є в регіоні, стверджують, що ефект від бібліотеки величезний - місцеві жителі стали набагато краще здавати загальнодержавні іспити, а рівень грамотності, що до цих пір складає всього 15%, почав повільно зростати.
Незважаючи на те, що бібліотека дуже популярна - 3500 зареєстрованих читачів - у неї все ще багато проблем. Грошей, що їх виділяє кенійський уряд, хронічно не вистачає, немає власної землі, де можна було б пасти верблюдів під час посухи, а вдячні читачі мало чим можуть допомогти - їм самим не вистачає найнеобхіднішого. Кенійський клімат погано впливає на книги, і постійно потрібні нові примірники.
На щастя, після виходу інформації про верблюжу бібліотеку, безліч людей з усього світу жертвують свої книги, таким чином фонд бібліотеки поступово поповнюється.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий