пятница, июля 26, 2013

«Шкідливі» книги, або Що не читати?
У результаті журналістського опитування ряду вчених і політиків США була опублікована десятка найбільш шкідливих, за їхньою думкою, для людства книг.
Пропонуємо вам цей список.

Останнє місце посідає твір англійського економіста Джона Мейнарда Кейнса «Загальна теорія зайнятості, відсотка і грошей». Книгу звинувачують у пропаганді економічної політики держави.

На дев'ятому місці - Фрідріх Ніцше з його «По той бік добра і зла». Книга, на думку опитаних, погана тим, що містить  дискримінаційну «теорію надлюдини».

Восьме місце у десятці тримає твір француза Огюста Конта «Дух позитивної філософії».  Це основні положення теорії позитивізму: з сучасної точки зору, деякі з них ставляться під сумнів, але в цілому книга досить цікава.

На сьомому місці - книга американки Бетті Фрідан «Таємниця жіночності», яку називають своєрідною «біблією фемінізму».

Шосте місце належить «Капіталу» Карла Маркса. Нагадаємо, що ця книга розповідає про шкоду капіталу для суспільства і про майбутню перемогу комунізму за рахунок економічних передумов.

П'ята позиція списку вельми спірна. Однак, на думку деяких американських вчених, книга «Демократія і освіта» Джона Дьюї - антирелігійна і відкидає загальноприйняту мораль.

На четвертому місці  «Сексуальна поведінка самця людини» - книга, написана американським сексологом Альфредом Кінсі. Вона описує аморальну поведінку і сексуальні збочення, і тому, вважають опитані, після її прочитання залишитися нормальною людиною не вийде.

Третє місце займає вкрай популярна у Китаї і куди менш відома на Заході книга-збірник висловів Мао Цзедуна. Це цитатник, що містить висловлювання Мао часів «культурної революції». Багатьом з нас окремі з цих цитат здадуться банальними, наївними або  бредом, проте китайці вважають своїм обов'язком знати хоча б десяток з цих висловлювань напам'ять.

«Mein Kampf» Адольфа Гітлера посідає друге місце безславного списку. «Моя боротьба» вважається настільною книгою будь-якого нациста, в ній  обгрунтовується расова теорія.

І вершиною списку, «найшкідливішою» книгою всіх часів і народів визнаний «Маніфест Комуністичної партії». Його, як відомо, створили основоположники наукового комунізму Карл Маркс і Фрідріх Енгельс.
Безумовно, висновки американських фахівців не дають об'єктивної оцінки. Особливо це стосується «найшкідливішої»  ​​книги, що, як виявляється, пропагує  рівність і братерство, свободу від експлуатації і розподіл прибутку за справедливостю (слід вважати, це страшний сон великих банкірів і аферистів).
Було б цікаво знати, які книжки назвали б «шкідливими» за результатами опитування читачів в Україні?Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий