пятница, июля 12, 2013

Фобії відомих письменників і поетів


Примхи та звички  відомих літераторів можуть розповісти про них набагато більше, ніж сухі факти біографії. І, вже точно, вони набагато цікавіше, хоча деякі  фобії знаменитих письменників можуть викликати серед шанувальників їхньої творчості неоднозначну реакцію.
  Сподіваємося, що при прочитанні цікавих фактів та цікавих історій з життя великих творців  ваші реакції будуть однозначні і виключно позитивні.

 Микола Гоголь боявся, що коли-небудь його поховають живцем. Такий страх великого письменника не безпідставний, адже в молодості Гоголь переніс малярійний енцефаліт, котрий в подальшому житті залишив наслідки у вигляді глибоких непритомностей з подальшим сном. Він серйозно боявся, що під час чергового нападу його можуть прийняти за мертвого і поховати. В останні роки життя його боязнь перейшла в панічний страх, у зв’язку з цим він навіть не лягав спати в ліжко і весь час спав сидячи, щоб сни були більш чуйними.

Володимир Маяковський панічно боявся підчепити інфекцію. Тому він ніколи не доторкався до дверних ручок і носив рукавички,   практично їх не знімаючи.

 Оноре де Бальзак відчував страх при одному лише слові «одруження». Довгий проміжок часу він пристрасно любив заміжню даму – графиню Евеліну Ганську. Через 10 років з дня їхнього знайомства вона овдовіла,  але  Бальзак пручався одруження ще близько 8 років. Графиня все ж наполягла на весіллі. Від свого ж страху письменник сильно захворів, і на весільну церемонію його доставили в кріслі, так як сам він йти вже не міг. А через 5 місяців після вінчання помер.

Сергій Єсенін дуже боявся  заразитися сифілісом. Бувало навіть таке: вискочить на носі невеликий прищик - поет не відходить від дзеркала, переживає, а іноді навіть поспішає до бібліотеки вивчати всі можливі симптоми страшної хвороби.

Едгар Аллан По все життя боявся темряви. Можливо, однією з причин виникнення цього страху стало те, що в дитинстві майбутній письменник навчався ... на кладовищі. Школа, куди ходив хлопчик, була така бідна, що підручники для дітей купити не вдавалося. Винахідливий учитель математики проводив заняття на прилеглому кладовищі, серед могил. Кожен учень вибирав собі надгробний пам'ятник і підраховував, скільки років прожив покійний, віднімаючи з дати смерті дату народження. Не дивно, що По  став основоположником світової літератури жахів.

Джеймс Джойс страждав кінофобією, кераунофобією і гідрофобією, тобто боявся собак, блискавок і води. Змусити себе помитися, особливо в юності, для нього було складною, ледь вирішуваною проблемою.

Стівен Кінг боїться літаків, точніше перельотів на них, а також числа «тринадцять» і чорних кішок. Коли він пише свої книги, він ніколи не зупиняється на 13 або кратній їй сторінці. Також він серйозно боїться темряви і засинає тільки з включеним світлом.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий