вторник, июля 09, 2013

Мода на російських класиків


Російська класика зараз у моді. Російськомовних літераторів-класиків добре знають і цінують за кордоном. Наприклад, у березні цього року відкрився культурний центр імені Гоголя в Римі.
Відомо, що російський класик пристрасно любив Італію. У Вічному місті він прожив у цілому 9 років, зрідка і з тугою повертаючись до сутінку  Петербурга. «Про Росію, - зізнавався автор «Мертвих душ», - я можу писати тільки в Римі, тільки так вона належить мені уся, у всій своїй громаді».
У будинку, де розташувався культурний центр, все, як було при ньому. Тут Гоголь писав «Мертві душі», навіть видавав посібник з італійської мови для росіян, які прибули до Риму. Ім'я «Гоголь» написано на дзвінку, створена його поштова скринька.
У квартирі - три кімнати. У прихожій - бібліотека на всю стіну, гоголівський плащ, тростинка на вішалці. Дві вітальні для прийомів, у кутку однієї з них стоїть рояль. Робочий стіл письменника перебуває на своєму місці, біля вікна.
Для відкриття культурного центру  були замовлені портрет Гоголя роботи Іванова і портрет самого Іванова, так як художник тут бував. На проживання у Римі Гоголь з царської скарбниці отримав 5000 рублів, але грошей не вистачало.

У голландському місті Лейден перетворили на пам'ятник ... вірш Олександра Блока «Ніч, вулиця, ліхтар, аптека». Воно було нанесено на стіну одного з міських будівель. Блок став третім поетом після Марини Цвєтаєвої та Вільяма Шекспіра, чиї вірші були нанесені на стіни будинків цього міста.

Справжня російська революція захопила світові модні подіуми завдяки фільму «Анна Кареніна» (режисер Джо Райт, у головній ролі Кіра Найтлі).   Та й продажі іноземних перекладів цього роману, написаного Левом Толстим, злетіли до небес. Що і говорити, образ Анни Кареніної є одним з найпопулярніших та найвідоміших за кордоном персонажів російської літератури.
Задумавши роман про жінку з вищого світу, зовнішність якої, за слухами, письменник створив під враженням від зустрічі зі старшою дочкою Пушкіна, Толстой й подумати не міг, що через багато десятиліть його твір стане надихати режисерів, акторів і, як не дивно, дизайнерів.
Одним з перших модельєрів, який створив колекцію, присвячену Анні Кареніній, став Маноло Бланік. Атмосфера роману «Анна Кареніна» і картини засніженій Росії послужили натхненням для створення колекції «осінь-зима», де Бланік представив моделі з твіду, фланелі та хутра.
Відомий модельєр Валентіно у новій колекції зробив акцент на народні сукна, багаті хитромудрими візерунками і прикрасами, у той час як британський дизайнер Аліса Темперлі пошила військові пальто і козачі хутряні шапки.
Їхній  приклад наслідував   проект «Банана Репаблик» (популярний бренд практичного одягу). Наприкінці осені 2012 р. марка випустила колекцію одягу, присвячену фільму «Анна Кареніна». У цій колекції багато штучного хутра, перлів, головних уборів і дорогих різнокольорових тканин.
А яким російськомовним класикам ви надаєте перевагу? Поділіться з нами назвами улюблених творів.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий