вторник, июля 16, 2013

Збільшення зарплати за читання книг


Приємно усвідомлювати, що зниження інтересу до читання сьогодні турбує не лише науковців, бібліотекарів, педагогів, розповсюджувачів книг, а й людей, що не мають до цього прямого відношення. Таким є Євген Черняк, український бізнесмен і меценат, голова наглядової ради великого алкогольного холдингу «Global Spirits». Засновник «Хортиці», чия продукція вийшла на російський та інші зарубіжні ринки, дуже любить читати. Книги - його любов з юності:  Черняк пристрастився до читання ще  в армії.
Підвищити культурний рівень підлеглим своєї компанії він вирішив дуже неординарним способом - збільшенням зарплати за читання книг. Для  цього бізнесмен склав список з 30 книг, серед яких «Війна і мир», «Майстер і Маргарита», путівник «Феодосія – душа Криму» (в цьому місті у компанії свій завод марочних вин) та ін. «Я дійсно впевнений, що людина з високим культурним рівнем дає кращі фінансові результати», – стверджує Євген Черняк.
Важливим інструментом корпоративної культури є обов’язкове  читання навчальної та художньої літератури. «Завдяки їй люди, зайняті в компанії, говорять однією мовою», - впевнений власник  «Хортиці». Він  шукає джерела для підживлення корпоративної культури не тільки в російській класиці. «У цій книзі я бачу, що Бог ніколи не перестає помічати надзусиль», – розповідає бізнесмен про книгу  Ернеста Хемінгуея «Старий і море».
Надзусилля його співробітників теж не залишаються без уваги. Якщо людина склала іспит з прочитаної книги і показала відмінний результат в роботі, його зарплата збільшується на 20%. «Про це заговорили на ринку, і до нас почали влаштовуватися на роботу адекватні люди», – резюмує Черняк.
Дуже б хотілося, щоб такі нововведення вводилися у кожній компанії, установі та організації. Хоча б  таким чином залучити людей до читання!


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий